Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Narodowa Wystawa Rolnicza

Opublikowano 02 12 2018

 

Dużym wyróżnieniem i powodem do dumy dla Polskiego Związku Hodowców Alpak było zaproszenie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do wzięcia udziału w Narodowej Wystawie Rolniczej uświetniającej obchody 100-lecia Niepodległości. Na wystawie zaprezentowano historie i tradycje polskiej wsi oraz przedstawiono koncepcję współczesnej wsi, charakteryzującą się nowoczesnością, wielowarstwowością i szybkim rozwojem.

Wystawa odbyła się w dniach 30.11.2018 – 2.12.2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jest nam bardzo miło, że pomimo napiętego harmonogramu i wielu obowiązków czas do odwiedzenia stanowiska PZHA znaleźli Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Wydarzenie to upewnia nas, że nasza dotychczasowa praca na rzecz promocji hodowli alpak w Polsce przynosi efekty i jest dostrzegana również przez najwyższe organy władzy państwowej. Mamy nadzieję na kontynuację dobrej współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest to szczególnie ważne w najbliższym okresie, w którym wprowadzane będą regulacje prawne dotyczące hodowli alpak w Polsce. Tylko udział w tym procesie PZHA jako reprezentanta hodowców alpak a także osób wykorzystujących je w swojej działalności np. alpakoterapeutów zapewni dostosowanie przepisów do specyfiki hodowli alpak przy jednoczesnej eliminacji występujących obecnie zagrożeń.
Nasi partnerzy