Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

IV Międzyregionalny pokaz alpak pzha

Opublikowano 29 04 2021

W dniach 25-27 czerwca 2021 r. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbędzie się IV Międzyregionalny Pokaz Alpak.  Prezentacja dedykowana jest wszystkim sympatykom alpak, właścicielom gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, chcącym poszerzyć swoją ofertę turystyczną. Pokaz skierowany jest również do obecnych oraz przyszłych, potencjalnych hodowców.

Udział weźmie 10 hodowli zrzeszonych w PZHA. Będzie okazja zobaczyć pokaz alpak na ringu, pokaz alpakoterapii i pokaz przędzenia wełny z alpak. Będzie można nabyć produkty z wełny alpak.

Celem Pokazu Alpak jest promocja i popularyzacja hodowli tej rasy wielbłądowatych, prezentacja działań i oferty Polskiego Związku Hodowców Alpak, jak również promocja hodowców biorących udział w pokazie i ich hodowli. W programie przewidziano m.in.: prezentację alpak na ringu, pokaz przędzenia wełny i alpakoterapii.

Podczas IV Międzyregionalnego Pokazu Alpak dla najmłodszych zorganizowane zostaną zabawy tematyczne związane z alpakami. Każdego dnia Pokazu zainteresowanym porad udzielać będą doradcy PZHA, ZODR w Barzkowicach oraz SIR.  Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych i handlowych.

ZapraszamyNasi partnerzy