Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

III Międzyregionalny pokaz alpak PZHA

Opublikowano 18 08 2020

Zapraszamy na III Międzyregionalny Pokaz Alpak PZHA, który odbędzie się w dniach 29-30.08.2020 roku w Barzkowicach.

Pokaz alpak organizują Polski Związek Hodowców Alpak wraz z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

W dniach 29-30 sierpnia 2020 r. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbędzie się III Międzyregionalny Pokaz Alpak.  Prezentacja dedykowana jest wszystkim sympatykom alpak, właścicielom gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, chcącym poszerzyć swoją ofertę turystyczną. Pokaz skierowany jest również do obecnych oraz przyszłych, potencjalnych hodowców.

Udział weźmie 10 hodowli zrzeszonych w PZHA. Będzie okazja zobaczyć pokaz alpak na ringu, pokaz alpakoterapii i pokaz przędzenia wełny z alpak. Będzie można nabyć produkty z wełny alpak.

Celem Pokazu Alpak jest promocja i popularyzacja hodowli tej rasy wielbłądowatych, prezentacja działań i oferty Polskiego Związku Hodowców Alpak, jak również promocja hodowców biorących udział w pokazie i ich hodowli. W programie przewidziano m.in.: prezentację alpak na ringu, pokaz przędzenia wełny i alpakoterapii, prezentację i wycenę drobiu ozdobnego. Ponadto Organizator zapewnia możliwość oglądania innych zwierząt jak np.: alpaki, króliki, owce miniaturki, strusie Emu, kucyki, gołębie, drób ozdobny.

Podczas III Międzyregionalnego Pokazu Alpak dla najmłodszych zorganizowane zostaną zabawy tematyczne związane z alpakami oraz odbędzie się podsumowanie zabawy plastycznej online „Spotkanie z alpakami”. Każdego dnia Pokazu zainteresowanym porad udzielać będą doradcy ZODR w Barzkowicach oraz SIR. Skorzystać można także z oferty zaprezentowanej na stoiskach lokalnych twórców rękodzieła, stoiskach z potrawami tradycyjnymi i regionalnymi. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych i handlowych.

ZapraszamyNasi partnerzy